Про природу влади

Для того, щоб реально змінити суспільно-політичну ситуацію в Україні, треба усвідомити суть/природу влади, щоб зрозуміти природу влади, необхідно осмислити природу того, що християни зараз називають "бог".

Що таке "бог"? Звідки він взявся і береться?

Насправді все дуже прозаїчно, слово "бог" походить від слова "богатство", те, що дає багатство, нічого в цьому понятті надприроднього немає.

В християнстві бог щось створює, але, що було до того, як він почав творити, звідки він взявся? Згідно дохристиянських уявлень, теос (Діа(Дій)-Зевс(Перун)) - це суть-ум усіх, хто коли-небудь був народжений, ум-дух предків, якого згодом християни назвали деміургом-особистістю. В ієзуїтському трактаті 15 ст. "Молот відьом" ієзуїти написали, що це язичницьке уявлення є неправильним. Але ж воно було. Саме про це сперечалися християни і язичники. Цей всепроникний дух і є воля(влада), котра є впорядковуючим атрибутом матерії, і ця влада належить кожному. Хтось в поточний момент в соціумі більш осмислений в певних справах, хтось менше, але загал обирає найздібніших в якості своїх уповноважених в справах організації функціонування держави. Так вибудовується вертикаль влади знизу вверх, у цьому випадку широкі маси людей - це суб'єкт дій.

За християнською моделлю світобачення вертикаль влади вибудовується зверху вниз - цар - то помазаник божий на володарювання, а у інших виходить влади нема, є тільки обов'язок підкорятися, у цьому випадку широкі маси людей - це суб'єкт дій. При другому світобаченні пересічні громадяни не уявляють, що вони можуть змінити в державі, не усвідомлюють, що насправді влада належить їм, вони мітингують під вікнами неофеодалів з золотими батонами, випрошуючи крихту хліба. Але насправді ці феодали голі і немічні перед осмисленою більшістю.

 

Blue Flower

2020  Інша Україна. Нова українська національна ідея